Orion  XTR3700.1D
7400W MAX Monoblock Class D XTR Series Car Audio Amplifier
60 DAYS Price change protection.
Sorry, this product is no longer available.
Checkout other products listed below
SPECIFICATIONS
  • Maximum Power : 7400 Watts
  • Number of Channels : 1
  • Amplifier Class : D
FEATURES
Power Handling:
  • 1500W RMS x 1 @ 4 Ohms
  • 2500W RMS x 1 @ 2 Ohms
  • 3700W RMS x 1 @ 1 Ohm
  • 7400W MAX Power
  • UPC:
  • Weight: 0
  • Authorized Internet Dealer
Warranty: 2 Year(s) Warranty.
Do you own this product?
Write a review!
    chris
    5/27/2013
  • tru RMS POWER very efficient amplifier 12.6 V@1ohm 4K very good